Деякі факти про роботів
Спочатку людина винайшла прості механізми для полегшення своєї праці. Користуючись цими нескладними знаряддями, вона постійно їх удосконалювала. Так з'явилися складні механізми, а з часом і машини, що отримали назву «роботи». Сучасні роботи – це величезне досягнення людини, що стало можливим завдяки її невтомним пошукам і праці. Сучасна робототехніка – прикладна наука, що займається розробкою автоматизованих технічних систем (роботів). Орієнтована на створення роботів і робототехнічних систем, призначених для автоматизації складних технологічних процесів і операцій, у т. ч. таких, що виконуються в не детермінованих умовах, для заміни людини при виконанні важких, втомливих і небезпечних робіт. У 1941 році Айзеком Азімовим вперше було сформульовані правила поведінки для роботів в оповіданні «Я, робот», які отримали назву «три закони робототехніки»: 

  1. Робот не може заподіяти шкоду людині або своєю бездіяльністю дозволити, щоб людині була заподіяна шкода;
  2. Робот повинен підкорятися наказам людини, за винятком тих, котрі суперечать першому пункту;
  3. Робот повинен захищати самого себе, якщо тільки його дії не суперечать першому і другому пунктам. 

 Найвідоміші роботи сучасності Робот Rayered-X – інноваційний робот з чотирма кінцівками, що складаються з сервоприводів. Це дає роботу – небагато і немало – 28 додаткових дій. Скелет робота Rayered-X являє собою алюмінієву конструкцію, висота його 50 см, при цьому вага складає трохи більше 3,5 кг. На жаль, в конкурсі «Robo-One» на демонстраційному етапі Rayered-X зайняв лише 24 місце. Створений компанією Aldebaran Robotics робот Nao, ростом 23 дюйми (58 см) здатний виконувати повний спектр рухів, які практично повністю відповідають людським, він може самостійно пересуватися, а також вставати з сидячого положення, зображений на рисунку Також машина здатна захоплювати дрібні предмети, а, переміщаючись в приміщенні та на відкритій місцевості, Nao спирається виключно на органи чуття, звичні для людини: на звукову та візуальну інформацію. Компанія-виробник планує випустити комерційну версію даного продукту вже в наступному році, однак ціна на нього поки залишається невідомою. Адже така машина дійсно здатна стати корисним помічником по будинку. 
Існує кілька моделей роботів відомих із засобів масової інформації: робот-андроїд ASIMO, робот-собака AIBO, робот-пилосос Roomba та інші. Робот Companion, зображений на рисунку, оселився сьогодні в спеціалізованій клініці для пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Він допомагає пацієнтам спілкуватися з лікарями і родичами. При цьому родичам можна відвідувати хворого в будь-який зручний час і не піклуватися про змінне взуття або дотримання лікарняного режиму. Робот-нянька, так його ласкаво прозвали, обладнаний відеокамерою, екраном, мікрофоном з динаміками і засобами бездротового зв'язку через Інтернет. Завдяки цьому, лікар з будь-якого кінця планети може поглянути на пацієнта і поспілкуватися з ним. Цією можливістю можуть скористатися і родичі. 
Робот-пилосос – пилосос, оснащений штучним інтелектом і призначений для автоматичної прибирання приміщень зображено на рисунку, відноситься до класу побутових роботів і інтелектуальної побутової техніки для розумного будинку. Він може проводити прибирання за визначеним розкладом або по команді користувача. Під час прибирання робот самостійно рухається по заданій поверхні, прибираючи з неї сміття. Зустрівши на шляху перешкоду, робот приймає рішення про спосіб його подолання на основі спеціальних алгоритмів. Після закінчення прибирання більшість роботів самостійно повертаються до зарядного пристрою.